Wuběr rěčow:

XV. mjezynarodny gmejnski swjedźeń 2006

Tema

Techniski postup na wsy

Program

Pjatk, 07.07.06

18.30 hodź.
wotewrjenje swjedźenja z natočenjom piwa
Swjedźenski ćah k temje "Techniski postup na wsy"
20.30 hodź.
Hrajny ćah z Oberlichtenau - młodźina z showprogramom na sportnišću
21.30 hodź.
reje w stanje - skupina TEMP z Radeberga
22.00 hodź.
pod hołym njebjom - Jolli Jumpers z Wjelećina
ca. 23.00 hodź.
wohnjostroj

Sobota, 08.07.06

10.00 hodź.
kopańca dorosta
10.30 hodź.
sympozij na žurli "Serbski kulturny turizm w Hornjej Łužicy"
(Domowina a MGO)
13.00 hodź.
beachvolleyball wo pokal gmejny, předkoło
13.00 hodź.
fotowa wustajeńca "SCHNITT-STELLE-TRADITION"
Christian Lindner/Reinhard Kärbsch/Peter Manhal
13.30 hodź.
wustajeńca kofejowych mašinow (Fred Walter)
14.00 hodź.
nurjenje w Miłočanskej skale
15.00 hodź.
dźěćacy program - šula Pančicy-Kukow a
dźěłarnička za dźěći (Lock-o-motive)
16.00 hodź.
dźiwadłowa hra za dźěći "Bremscy měšćanscy muzikanća" 
18.00 hodź.
Mjezynarodny program w stanje:
Folklorny ansambl z Ukrainy (Kosakojo),
Serbski wjesny ansambl Wudwor
20.00 hodź. 
wječor w stanje z Reggae - skupinu z Ladánybene (Madźarska)
pod hołym njebjom: BINE´s OKAY Disco

Njedźela, 09.07.06

10.00 hodź.
boža mša z Jablonečanku
11.00 hodź.
rańše piwko z čěskej dujerskej hudźbu
11.00 hodź.
Mjezynarodne rjemjeslniske wiki
13.00 hodź.
wjesela za dźěći
14.00 hodź.
beachvolleyball - finale
15.00 hodź.
kopańca Budissa Budyšin - Wokrjesna wubranka Kamjenc
15.30 hodź.
Mjezynarodny kulturny program ze Smjerdźečanskimi rejowarjemi a Sprjewjanom, Folklorny ansambl z Ukrainy (Kosakojo) 
17.00 hodź.
kopańca "Stari knježa" Njebjelčicy - Sokoł Ralbicy
19.00 hodź.
tombola zastupnych lisćikow z Karaoke Karliom
20.00 hodź. 
disco z deejay elexom

Wo lubowarjow kopańcy so staramy!
Čěska dujerska hudźba zaklinči na wšěch dnjach!

Impressum und Datenschutz | Impresum a šškit datow
Partnerojo: http://www.heldhaus.de | http://www.am-klosterwasser.de | http://www.krabatregion.de